Lieselotta Von Kirschbaum appears in Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei as an unsorted character with very long gray hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20482 |
|---|---|
| Name | Lieselotta Von Kirschbaum |
| Other Names | リーゼロッタ・フォン・キルシュバウム |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | plaid, frills, vest, bow, school uniform, pom-pon, pet, hair tube, bunny ears, hair ribbons, headdress |
| Personality | |
| Height | 144cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 80cm |
| Nationality | German |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lieselotta Von Kirschbaum
Profile
Lieselotta Von Kirschbaum is a character from Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
cstolarik faved 18if
|
| Zynp joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei
cstolarik faved