Tsukie Kokubu appears in Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei as an unsorted character with short black hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20484 |
|---|---|
| Name | Tsukie Kokubu |
| Other Names | 国武 月衛 (こくぶ つきえ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukari Hirayama, 平山縁, ひらやま ゆかり |
| Tags | hair intakes, blunt bangs, school uniform, bow, frills, vest, plaid, beret |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsukie Kokubu
Profile
Tsukie Kokubu is a character from Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei