Urara Mashita appears in Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei as an unsorted character with very long pink hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20485 |
|---|---|
| Name | Urara Mashita |
| Other Names | 真下 麗 (ました うらら) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Junko Nakata, 中田順子, なかた じゅんこ |
| Tags | school uniform, bow, vest, frills, plaid, beret, armband |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 116cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Urara Mashita
Profile
Urara Mashita is a character from Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | (Pink) |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ratwithaface joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei