One of the notable characters from Anehara Princess, Maria Bittner is recognized for short brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20778 |
|---|---|
| Name | Maria Bittner |
| Other Names | マリア・ビットナー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Anehara Princess |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akari Harukawa, 春河あかり, はるかわ あかり |
| Tags | tie, bun, maid, hinnyuu, apron, frills |
| Personality | |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Bittner
Profile
Maria Bittner is a character from Anehara Princess.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Clay999 joined |

Facebook 
Anehara Princess