Kaguya Hiiragi appears in Acchi Muite Koi as one of the main characters with very long purple hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20955 |
|---|---|
| Name | Kaguya Hiiragi |
| Other Names | 柊 かぐや (ひいらぎ かぐや) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Acchi Muite Koi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akari Harukawa, 春河あかり, はるかわ あかり |
| Tags | hair ribbons, braids, stockings, headdress, boots, school uniform, school crest |
| Personality | |
| Birthday | November 27 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 161cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaguya Hiiragi
Profile
Kaguya Hiiragi is a character from Acchi Muite Koi.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Acchi Muite Koi