Runa Narumi appears in Acchi Muite Koi as one of the main characters with very long black hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20960 |
|---|---|
| Name | Runa Narumi |
| Other Names | 鳴海 ルナ (なるみ るな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Acchi Muite Koi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | chibi, vest, knee highs, cheek curls, beret, hair bobble, twintails, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | July 18 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 150cm |
| Role | Imouto |
| Personality | Possessive |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Runa Narumi
Profile
Runa Narumi is a character from Acchi Muite Koi.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Acchi Muite Koi