Green Spirit Hesperia is a character from Eternal Aseria Special Edition featuring short brown hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22033 |
|---|---|
| Name | Green Spirit Hesperia |
| Other Names | エスペリア・グリーンスピリット |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Eternal Aseria Special Edition |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | spear, arm bands, shield, headdress, maid, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Green Spirit Hesperia
Profile
Green Spirit Hesperia is a character from Eternal Aseria Special Edition.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Caticatu joined |

Facebook 
Aselia the Eternal -The Spirit of Eternity Sword-
Eternal Aseria Special Edition