One of the notable characters from Eternal Aseria Special Edition, Tokimi Kurahashi is recognized for very long brown hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22050 |
|---|---|
| Name | Tokimi Kurahashi |
| Other Names | 倉橋 時深 (くらはし ときみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Eternal Aseria Special Edition |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | fan, hairband, hair bell, sword, shrine maiden |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 71cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tokimi Kurahashi
Profile
Tokimi Kurahashi is a character from Eternal Aseria Special Edition.
They have been indexed as Female Child with Red eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
cstolarik faved 18if
|
| Zynp joined |

Facebook 
Aselia the Eternal -The Spirit of Eternity Sword-
Eternal Aseria Special Edition
cstolarik faved