Anime girl Juzumarutsunetsugu is a teen with hip / past hip length blonde / yellow hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22077 |
|---|---|
| Name | Juzumarutsunetsugu |
| Other Names | 数珠丸恒次 (じゅずまるつねつぐ) 愛称:たま |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Miko-san to Issho! ~Ikenai Gohoushi Funsenki~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| Tags | chibi, shrine maiden, curly hair, horns |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 68cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 62cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Juzumarutsunetsugu
Profile
Anime girl Juzumarutsunetsugu is a character from Miko-san to Issho! ~Ikenai Gohoushi Funsenki~.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No | (Yes) |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Specter joined |
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|

Facebook 
Miko-san to Issho! ~Ikenai Gohoushi Funsenki~
soulless_angel faved