Eune Glouster is an unsorted character from Shirogane no Cal to Soukuu no Joou known for medium-length brown hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22522 |
|---|---|
| Name | Eune Glouster |
| Other Names | ユーネ・グロースタ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shirogane no Cal to Soukuu no Joou |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Ui Miyazaki, 宮崎羽衣, みやざき うい |
| Tags | hairband, twintails, school uniform, tie |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eune Glouster
Profile
Eune Glouster is a character from Shirogane no Cal to Soukuu no Joou.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | (Blonde / Yellow) |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Shirogane no Cal to Soukuu no Joou