Saori Makishima is an unsorted character from My Little Sister Can't Be This Cute known for medium-length gray hair and not visible eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22763 |
|---|---|
| Name | Saori Makishima |
| Other Names | 槇島 沙織 / 沙織・バジーナ, Saori Bajeena |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My Little Sister Can't Be This Cute |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Hitomi Nabatame, 生天目仁美, なばため ひとみ |
| Tags | otaku, belt, twintails, headband, swirl glasses, jeans |
| Personality | |
| Height | 180cm |
| Weight | 61kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saori Makishima
Profile
Saori Makishima is a character from My Little Sister Can't Be This Cute.
They have been indexed as Female Teen with Not Visible eyes and Gray hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Not Visible | (Black) |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Shoulders | (To Chest) |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 53 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from My Little Sister Can't Be This Cute
Kawaii or NOT?!
| lmntrix joined |
| MeiMeiMei joined |
| Ggnoobg joined |
10
1
2
Facebook
Play Voice Sample
My Little Sister Can't Be This Cute
