One of the notable characters from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~, Narumi Takatsu is recognized for short purple hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 24027 |
|---|---|
| Name | Narumi Takatsu |
| Other Names | 高津 成美 (たかつ なるみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuuko Kawase, 川瀬ゆう子, かわせ ゆうこ |
| Tags | necklace, cross, vest |
| Personality | |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Narumi Takatsu
Profile
Narumi Takatsu is a character from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~