One of the notable characters from Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S, Jinchu Lee is recognized for short black hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 27302 |
|---|---|
| Name | Jinchu Lee |
| Other Names | 李 静初 (りー じんちゅー), Rii Jinchuu |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asami Imai, 今井麻美, いまい あさみ |
| Tags | assassin, headdress, maid |
| Personality | |
| Nationality | Chinese |
| Birthday | May 24 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Blood Type | A |
| Height | 163cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
11 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Jinchu Lee
Profile
Jinchu Lee is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sunflowerseeds joined |
| Chazerfilp joined |
| OldschoolAnimes joined |
| Jergee joined |

Facebook 