Stacy Connor is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S featuring medium-length blonde hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 27303 |
|---|---|
| Name | Stacy Connor |
| Other Names | ステイシー・コナー |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hitomi Nabatame, 生天目仁美, なばため ひとみ |
| Tags | maid, headdress, twintails, curly hair |
| Personality | |
| Nationality | American |
| Birthday | October 6 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 170cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Stacy Connor
Profile
Stacy Connor is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |
3
65
12
52
Facebook 