|
☰ Links
|
|
| ID | 28146 |
|---|---|
| Name | Kotoha Okihara |
| Other Names | 沖原 琴羽 (おきはら ことは) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kamikaze ☆ Explorer! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | hair ribbons, twintails, twin ahoge |
| Personality | |
| School Year | 2 |
| Height | 165cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 92cm |
| Blood Type | AB |
| Birthday | June 15 |
| Sign | Gemini ♊ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kotoha Okihara
Profile
Anime girl Kotoha Okihara is a character from Kamikaze ☆ Explorer!.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
14
12
52
Facebook 
Kamikaze ☆ Explorer!