Nobara Orina is one of the main characters from Kicking Horse Rhapsody known for very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30001 |
|---|---|
| Name | Nobara Orina |
| Other Names | 織奈 のばら (おりな のばら) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kicking Horse Rhapsody |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Tomoe Tamiyasu, 民安ともえ, たみやす ともえ |
| Tags | school uniform, hair ribbons, braid, stockings |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | June 30 |
| Sign | Cancer ♋ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nobara Orina
Profile
Nobara Orina is a character from Kicking Horse Rhapsody.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Niwatori joined |
| H0neymoon joined |

Facebook 
Kicking Horse Rhapsody