|
☰ Links
|
|
| ID | 30273 |
|---|---|
| Name | Ayako Hiiragi |
| Other Names | 柊木 綾子 (ひいらぎ あやこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| Tags | teacher, labcoat, shirt, frills, apron, hairclip |
| Personality | |
| Height | 165.8cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayako Hiiragi
Profile
Anime girl Ayako Hiiragi is a character from Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~.
They have been indexed as Female Adult with Gray eyes and Gray hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ (2011)
Valkyrie Romance: Girl Knight Story (2013)
Walkure Romanze More & More (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
SilverWolfKing rated