Anna Matsumoto is an unsorted character from Virtua Call Chronicle known for short brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30431 |
|---|---|
| Name | Anna Matsumoto |
| Other Names | 松本 安奈(マツモト アンナ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kayo Wada, 和田カヨ, わだ かよ |
| Tags | baseball, bat |
| Personality | |
| Blood Type | O |
| Bust | 81cm |
| Waist | 45cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anna Matsumoto
Profile
Anna Matsumoto is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Virtua Call Chronicle