One of the notable characters from Virtua Call Chronicle, Megumi Suzuki is recognized for medium-length pink hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30451 |
|---|---|
| Name | Megumi Suzuki |
| Other Names | 鈴木 めぐみ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Junko Nakata, 中田順子, なかた じゅんこ |
| Tags | twintails, hair ribbons, teddy bear |
| Personality | |
| Blood Type | O |
| Bust | 72cm |
| Waist | 34cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Megumi Suzuki
Profile
Megumi Suzuki is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle