Christine Arnoul is a character from Virtua Call Chronicle featuring very long blonde hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30453 |
|---|---|
| Name | Christine Arnoul |
| Other Names | クリスチーヌ・アルヌール, Kurisuchiinu Arunuuru |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukari Honma, 本間ゆかり, ほんま ゆかり |
| Tags | side ponytail, midriff, shorts |
| Personality | |
| Blood Type | AB |
| Bust | 96cm |
| Waist | 72cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Christine Arnoul
Profile
Christine Arnoul is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | (Adult) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Virtua Call Chronicle