Mami Nagashima is an unsorted character from Virtua Call Chronicle known for short blonde hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30457 |
|---|---|
| Name | Mami Nagashima |
| Other Names | 永島 マミ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Tags | glasses, school uniform, bow |
| Personality | |
| Blood Type | O |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mami Nagashima
Profile
Mami Nagashima is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blonde / Yellow hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|

Facebook 
Virtua Call Chronicle
SKyongmania faved