Sayoko Senou is an unsorted character from Virtua Call Chronicle known for long purple hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30458 |
|---|---|
| Name | Sayoko Senou |
| Other Names | 瀬能 小夜子 (せのう さよこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | jacket, headband, scarf |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Bust | 77cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sayoko Senou
Profile
Sayoko Senou is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle