Hitomi appears in Virtua Call Chronicle as an unsorted character with very long pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30459 |
|---|---|
| Name | Hitomi |
| Other Names | ヒトミ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuuki Kajita, 梶田夕貴, かじた ゆうき |
| Tags | bow, school uniform, curly hair, blunt bangs, hair bobble, twintails |
| Personality | |
| Blood Type | B |
| Bust | 76cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hitomi
Profile
Hitomi is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle
Luna_Bakugo faved