Miyako Sakura is a character from Virtua Call Chronicle featuring medium-length purple hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30463 |
|---|---|
| Name | Miyako Sakura |
| Other Names | 佐倉 美弥子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hitomi Oikawa, 及川ひとみ, おいかわ ひとみ |
| Tags | hair intakes, wavy hair, bag, belt |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Bust | 82cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyako Sakura
Profile
Miyako Sakura is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Adult with Orange eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Virtua Call Chronicle