Machahana Puri is an unsorted character from Virtua Call Chronicle known for very long black hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30464 |
|---|---|
| Name | Machahana Puri |
| Other Names | マチャハーナ・プリー, Machahaana Purii |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Nagasaki, 長崎みなみ, ながさき みなみ |
| Tags | dress, scarf, facial mark, ponytail, tanned |
| Personality | |
| Blood Type | B |
| Bust | 89cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 92cm |
| Nationality | Indian |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Machahana Puri
Profile
Machahana Puri is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Caticatu joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle