Erina Morimoto appears in Virtua Call Chronicle as an unsorted character with medium-length purple hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30465 |
|---|---|
| Name | Erina Morimoto |
| Other Names | 森本 英理奈 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Narumi Tsunoda, 津野田なるみ, つのだ なるみ |
| Tags | watch, hair intakes, ponytail, glasses, shirt, overalls |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Erina Morimoto
Profile
Erina Morimoto is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle