Ruria Ebihara appears in Virtua Call Chronicle as an unsorted character with very long blonde hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30466 |
|---|---|
| Name | Ruria Ebihara |
| Other Names | 海老原 るりあ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Misa Hirose, 広瀬美沙, ひろせ みさ |
| Tags | twintails, hair ribbons, curly hair, bow |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Bust | 76cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ruria Ebihara
Profile
Ruria Ebihara is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Child with Pink eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | (Red) |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| maxike joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle