Kotono Saionji is an unsorted character from Virtua Call Chronicle known for very long gray hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30467 |
|---|---|
| Name | Kotono Saionji |
| Other Names | 西園寺 琴乃 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mikiko Kurihara, 栗原みきこ, くりはら みきこ |
| Tags | hime cut, blunt bangs, hair ribbon, bow |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Bust | 80cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kotono Saionji
Profile
Kotono Saionji is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle
Luna_Bakugo faved