Mana Uraga is one of the main characters from Tsuyokiss known for short purple hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 3180 |
|---|---|
| Name | Mana Uraga |
| Other Names | 浦賀 真名 (うらが まな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsuyokiss |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | kansai accent, school uniform, ahoge, school crest, tanned |
| Personality | |
| Birthday | March 21 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 161cm |
| Personality | Friendly |
| Club | Soccer |
| Bust | 82cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mana Uraga
Profile
Mana Uraga is a character from Tsuyokiss.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsuyokiss
Tsuyokiss (Series)
Tsuyokiss 2gakki
Tsuyokiss 3gakki