Ooka Tsugimoto is one of the main characters from Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪- known for short purple hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 32230 |
|---|---|
| Name | Ooka Tsugimoto |
| Other Names | 次本 大夏 (つぎもと おおか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| Tags | hairclip, school uniform, ribbon, stockings, plaid, knee highs, midriff, crop top, hat, tie, suit, detached sleeves, tights, one eye showing, gun, chibi |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ooka Tsugimoto
Profile
Ooka Tsugimoto is a character from Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | (Pink) |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-