One of the notable characters from Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-, Otome Zenigata is recognized for short red hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 32235 |
|---|---|
| Name | Otome Zenigata |
| Other Names | 銭型 乙女 (ぜにがた おとめ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukari Hirayama, 平山縁, ひらやま ゆかり |
| Tags | tie, suit, chibi, hair intakes, hat, coat |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Otome Zenigata
Profile
Otome Zenigata is a character from Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Red hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Neck | (To Shoulders) |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Lymus joined |
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |

Facebook 
Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-