Anime girl Rinchuu is a teen with hip / past hip length black hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 33429 |
|---|---|
| Name | Rinchuu |
| Other Names | 林冲, りんちゅう |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | spear, qipao, boots |
| Personality | |
| Birthday | May 25 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Blood Type | A |
| Height | 170cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hips | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rinchuu
Profile
Anime girl Rinchuu is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
35
12
52
Facebook 