One of the notable characters from Niji wo Mitsuketara Oshiete, Haruka Amamiya is recognized for very long orange hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 374 |
|---|---|
| Name | Haruka Amamiya |
| Other Names | 雨宮 晴香(あまみや はるか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Niji wo Mitsuketara Oshiete |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kochou, 小蝶, こちょう |
| Tags | ribbon, cheek curls, hairclip, jacket, turtleneck |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka Amamiya
Profile
Haruka Amamiya is a character from Niji wo Mitsuketara Oshiete.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Orange hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Niji wo Mitsuketara Oshiete