|
☰ Links
|
|
| ID | 41023 |
|---|---|
| Name | Futaba Nijou |
| Other Names | 二条 二葉, にじょう ふたば |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Summer Days |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | frills, ribbon, twin, blunt bangs, hairband |
| Personality | |
| Birthday | February 2 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | AB |
| Height | 150cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 80cm |
| Star Sign | Aquarius |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Futaba Nijou
Profile
Anime girl Futaba Nijou is a character from Summer Days.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Twin Sister of Kazuha Nijou
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 0lucifer13 joined |
| cholelau joined |

Facebook 
School Days (Series)
Summer Days
Shiny Days