Anime girl Noan Murayama is a teen with to shoulders length brown hair and purple eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 41027 |
|---|---|
| Name | Noan Murayama |
| Other Names | 村山 野杏, むらやま のあん |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Summer Days |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | collar, tie, hairbow |
| Personality | |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Star Sign | Pisces |
| Blood Type | AB |
| Height | 159cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 66cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noan Murayama
Profile
Anime girl Noan Murayama is a character from Summer Days.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| atsunikki joined |

Facebook 
School Days (Series)
Summer Days
Shiny Days