One of the notable characters from Puni Puni Handmaid, Yui is recognized for very long gray hair, red eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 435 |
|---|---|
| Name | Yui |
| Other Names | ゆい |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Puni Puni Handmaid |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | cat ears, neko, tail, bell, dress, boots, tights, bow, headdress |
| Personality | |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 156.8cm |
| Weight | 51.2kg |
| Bust | 93.4cm |
| Waist | 51.4cm |
| Hip | 86.4cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui
Profile
Yui is a character from Puni Puni Handmaid.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Puni Puni Handmaid