|
☰ Links
|
|
| ID | 46532 |
|---|---|
| Name | Kaede Kuroba |
| Other Names | 黒羽 楓 (くろば かえで) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Purin Moehara, 萌原ぷりん, もえはら ぷりん |
| Tags | sandals, frills, hair ribbon, bikini, hair tube, midriff |
| Personality | |
| Height | 141cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 50cm |
| Hips | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Kuroba
Profile
Anime girl Kaede Kuroba is a character from Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Gray | (Green) |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
33
12
52
Facebook 
Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~