Nagisa Sena is a character from Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~ featuring long orange hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 46534 |
|---|---|
| Name | Nagisa Sena |
| Other Names | 瀬名 なぎさ (せな なぎさ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Naho Sawamiya, 澤宮菜穂, さわみや なほ |
| Tags | bikini, midriff |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 105cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 97cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagisa Sena
Profile
Nagisa Sena is a character from Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Orange hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| kucai joined |
| Niwatori joined |
| H0neymoon joined |
3
43
13
53
Facebook 
Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~