One of the notable characters from Tsujidou-san no Jun'ai Road, Maki Koshigoe is recognized for short blue hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 46560 |
|---|---|
| Name | Maki Koshigoe |
| Other Names | 腰越 マキ , こしごえ まき |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsujidou-san no Jun'ai Road |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hiromi Hirata, 平田宏美, ひらた ひろみ |
| Tags | bandages, spiky hair, school uniform, katana |
| Personality | |
| Birthday | August 16 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 170cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 99cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maki Koshigoe
Profile
Maki Koshigoe is a character from Tsujidou-san no Jun'ai Road.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blue hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Sagami Yamamoto
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
62
32
67
Facebook 
Tsujidou-san no Jun'ai Road