One of the notable characters from Jukubo Miboujin Kazumi Musume no Kareshi ni Dakarete..., Kyouko Tsubata is recognized for medium-length brown hair and brown eyes.
☰ Links
|
|
| ID | 47372 |
|---|---|
| Name | Kyouko Tsubata |
| Other Names | 津幡 杏子 (つばた きょうこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jukubo Miboujin Kazumi Musume no Kareshi ni Dakarete... |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Aiko Ookubo, 大久保藍子, おおくぼ あいこ |
| Tags | hair intakes, ribbon, skirt, jacket, knee highs |
| Personality | |
| Age | 19 |
| Height | 161cm |
| Weight | 57kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | B |
| Birthday | May 16 |
| Sign | Taurus ♉ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kyouko Tsubata
Profile
Kyouko Tsubata is a character from Jukubo Miboujin Kazumi Musume no Kareshi ni Dakarete....
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ggnoobg joined |


Facebook 
Jukubo Miboujin Kazumi Musume no Kareshi ni Dakarete...