Nao Tsutsui appears in Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~ as one of the main characters with short purple hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 47466 |
|---|---|
| Name | Nao Tsutsui |
| Other Names | 筒井 直 (つつい なお) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | hairclip, stockings, boots, animal hat, fur, poncho, pom-pon |
| Personality | |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Role | Imouto |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nao Tsutsui
Profile
Nao Tsutsui is a character from Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Younger Sister of Hideyuki Tsutsui
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |

Facebook 
Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~