☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 48133 |
|---|---|
| Name | Ushio Kaminogi |
| Other Names | 神ノ木 汐 (かみのぎ うしお) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | 1/2 summer |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | braid, side ponytail, flower, school uniform, tie, plaid, knee highs |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Personality | Kind, Timid |
| Likes | rabbits, bears |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ushio Kaminogi
Profile
Anime girl Ushio Kaminogi is a character from 1/2 summer.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 

1/2 summer