Minamo Ootori is a character from Oppai Gakuen Marching Band Bu! featuring very long pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 48310 |
|---|---|
| Name | Minamo Ootori |
| Other Names | 鳳 みなも (おおとり みなも) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Oppai Gakuen Marching Band Bu! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hatsumi Takada, 高田初美, たかだ はつみ |
| Tags | baton, hat, uniform, jewel, feather, stockings, boots, gloves, hairbow, turtleneck |
| Personality | |
| Bust | 98cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minamo Ootori
Profile
Minamo Ootori is a character from Oppai Gakuen Marching Band Bu!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Oppai Gakuen Marching Band Bu!