Nagisa Sasakura is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku featuring long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 4850 |
|---|---|
| Name | Nagisa Sasakura |
| Other Names | 笹倉 渚(ささくら なぎさ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | hair ribbon, glasses, school uniform, ponytail, tie |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagisa Sasakura
Profile
Nagisa Sasakura is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | (Hip / Past Hip) |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ame1 joined |

Facebook 
Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku