Nami Kisakie is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku featuring medium-length brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 4851 |
|---|---|
| Name | Nami Kisakie |
| Other Names | 貴咲 恵波(きさき えなみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akari Tomiyama, 富山あかり, とみやま あかり |
| Tags | school uniform, tie, vest |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nami Kisakie
Profile
Nami Kisakie is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | (Orange) |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku