|
☰ Links
|
|
| ID | 48664 |
|---|---|
| Name | Nonoka Sakuranomiya |
| Other Names | 桜宮 乃々花 (さくらのみや ののか) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Colorful Cure |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Atsumi Tanezaki, 種﨑敦美, たねざき あつみ |
| Tags | twintails, hair ribbon, school uniform, tie |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nonoka Sakuranomiya
Profile
Anime girl Nonoka Sakuranomiya is a character from Colorful Cure.
They have been indexed as Female Child with Blue eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated I Made Friends with the Second Prettiest Girl in My Class ★★★★★
|
Elias faved The Daily Life of a Single 29-Year-Old Adventurer
|

Facebook 
Colorful Cure
Elias rated
Elias faved