Nanami is an unsorted character from Nangoku Sakunyuu Island known for very long pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 4900 |
|---|---|
| Name | Nanami |
| Other Names | ナナミ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nangoku Sakunyuu Island |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Junko Nakata, 中田順子, なかた じゅんこ |
| Tags | arm band, beads, necklace, ahoge, flower, bikini, midriff |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanami
Profile
Nanami is a character from Nangoku Sakunyuu Island.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |

Facebook 
Nangoku Sakunyuu Island