One of the notable characters from Let Me Say I Love You, Kiyoka Akikawa is recognized for very long brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 49050 |
|---|---|
| Name | Kiyoka Akikawa |
| Other Names | 秋川 清華 (あきかわ きよか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Let Me Say I Love You |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hatsumi Takada, 高田初美, たかだ はつみ |
| Tags | teacher, glasses, book, ponytail |
| Personality | |
| Height | 167cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 57cm |
| Hips | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kiyoka Akikawa
Profile
Kiyoka Akikawa is a character from Let Me Say I Love You.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
teacher of Kousuke Wakamiya
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
64
12
52
Facebook 
Let Me Say I Love You