Yuzu Kohinata (Adult) is a character from D.C. III ~Da Capo III~ featuring short blonde hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 49370 |
|---|---|
| Name | Yuzu Kohinata (Adult) |
| Other Names | 小日向 ゆず (こひなた ゆず ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | |
| Tags | hairband, pants, hairclip, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzu Kohinata (Adult)
Profile
Yuzu Kohinata (Adult) is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Animekid78 joined |

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~