Anime girl Yukari Haba is a teen with to chest length gray hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50002 |
|---|---|
| Name | Yukari Haba |
| Other Names | 羽場 結花梨 (はば ゆかり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukiko Takaguchi, 高口幸子, たかぐち ゆきこ |
| Tags | school uniform, tie, hairclip, braid, hair tube, stockings, glasses |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukari Haba
Profile
Anime girl Yukari Haba is a character from Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Gray hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!